Super Apple pajis me iOS 8 mbi 77 % të pajisjeve

E publikuar: 20/03/2015 22:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Apple publikon njoftimin për instalimin e versioneve të ndryshme të iOS dhe veçanërisht të versionit të saj të fundit iOS 8 i cili tashmë është instaluar në 77 për qind të të gjitha pajisjeve të Apple.

Kjo është një rritje nga 75 për qind sa ishte në fillim të muajit, dhe iOS 8 tani pothuajse ka arritur në rreth 80 për qind tëpajisjeve të kompanisë, edhe pse është ende prapa ku ishte iOS 7 në këtë periudhë vitin e kaluar.