Skuadrat me posedimin më të madh në Europë

E publikuar: 17/03/2015 15:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Skuadra e Bayern Munchen vazhdon të mbetet skuadra me posedimin më të madh në kontinentin europian.

Të përzgjedhurit e Pep Guardiolas kanë një mesatare prej 71% të posedimit të topit. Vendin e dytë e zë Barcelona me një mesatare prej 70%, në Francë kryeson PSG me 64%, në Serie A Roma me 62%, kurse më pas vijen Manchester United dhe City me nga 60%./veqsport.com/