Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale

26.10.2020 11:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Si mund t’i menaxhojmë problemet dhe krizat e rrjeteve sociale

Rrjetet sociale në ditët e sotme janë faktorë të rëndësishëm për krijimin e imazhit të një kompanie. Pothuajse çdo kompani, pavarësisht madhësisë dhe fushës të cilën ajo e mbulon, ka të hapura faqet në rrjete të ndryshme sociale. Kjo i ndihmon asaj të afrohet më shumë me klientët, t’i njoh më mirë ata, apo të arrijë më shpejt t’i mbulojë kërkesat e tyre.

Zhvillimi teknologjik, u ka hapur kompanive lehtësisht disa dyer, të cilat në një kohë tjetër do të ishin vështirë të kalueshme e pothuajse të pamundura. Por megjithë mundësitë e mrekullueshme, solli edhe mundësi më të shpeshta për krijimin e krizave për kompaninë. Në një kohë tjetër pakënaqësitë e klientëve nuk do të kishin ndikimin që kanë sot. Ato zakonisht kanë qenë tek – tuk, meqenëse nuk kishte një kanal, që i mblidhte të gjitha, siç ndodhë sot nëpër rrjete sociale.

Problemet për një kompani nga këto medie përfshijnë komente të këqija, konsumatorë të pakënaqur, çështje të dërgesave, marketing të keq, apo edhe shfaqje e ndonjë pandemie në nivel global. Të gjitha këto janë probleme, që lindin vazhdimisht dhe kërkojnë përgjigje të arsyeshme dhe të afërt nga ana e kompanisë.

Derisa disa prej këtyre problemeve janë lehtësisht të zgjidhshme, disa të tjera mund të sjellin probleme, të cilat kalojnë në kriza të mëdha për kompaninë, e që shumicën e kohës e bën të paqartë se çfarë duhet të ndërmerret për tejkalimin e saj.

Një punonjës në grupin për shërbimet e konsumatorit duhet t’i kuptojë krizat e rrjeteve sociale dhe si mund t’i përdorë të njëjtat rrjete për të menaxhuar situatën e krijuar brenda kompanisë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Limaj: Zëdhënësi i lirisë sonë në burg, zëdhënësi i Millosheviqit president

Limaj: Zëdhënësi i lirisë sonë në burg, zëdhënësi i Millosheviqit president

Limaj: Pa Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin nuk do të kishte UÇK

Limaj: Pa Thaçin, Krasniqin, Veselin, Selimin nuk do të kishte UÇK

Vetëvrasje në Kremlin: Truproja i Putinit gjendet i vdekur?

Vetëvrasje në Kremlin: Truproja i Putinit gjendet i vdekur?

Abazi për LDK-në: A e kanë kuptuar këta që nuk i do populli?

Abazi për LDK-në: A e kanë kuptuar këta që nuk i do populli?

Gjysmëvjetori mund të përfundojë para kohe

Gjysmëvjetori mund të përfundojë para kohe

Haskuka flet për gjendjen me Covid-19 në Prizren, kritikon masat e qeverisë

Haskuka flet për gjendjen me Covid-19 në Prizren, kritikon masat e qeverisë

​A e dëmton testi COVID-19 trurin tonë?

​A e dëmton testi COVID-19 trurin tonë?

​Përfundon mbledhja e LDK-së, Gashi thotë se janë të gatshëm për zgjedhje

​Përfundon mbledhja e LDK-së, Gashi thotë se janë të gatshëm për zgjedhje

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

​Shumica e shkollave sot në pushim, nuk respektuan vendimin e Qeverisë

​Shumica e shkollave sot në pushim, nuk respektuan vendimin e Qeverisë

Shpend Ahmeti: Prej nesër Trafiku urban falas

Shpend Ahmeti: Prej nesër Trafiku urban falas

​Gashi: Isa Mustafa e ka për obligim të gjejë zgjidhje për presidentin

​Gashi: Isa Mustafa e ka për obligim të gjejë zgjidhje për presidentin

11 të vdekur dhe 539 raste të reja me COVID-19

11 të vdekur dhe 539 raste të reja me COVID-19

Quni flet për deklaratën ku kishte thënë se do të qëndrojë në politikë derisa Thaçin e Veselin t’i sheh prapa grilave

Quni flet për deklaratën ku kishte thënë se do të qëndrojë në politikë derisa Thaçin e Veselin t’i sheh prapa grilave

Mbërrin mbi 160 mijë vaksina kundër gripit sezonal, shpërndahen falas

Mbërrin mbi 160 mijë vaksina kundër gripit sezonal, shpërndahen falas

​OAK rikërkon nga Qeveria largimin e kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset

​OAK rikërkon nga Qeveria largimin e kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset