Si është jeta kur e ke penisin e vogël

11.03.2015 14:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Si është jeta kur e ke penisin e vogël

Një studim i gjerë, i publikuar së fundmi, tregon se penisi mesatar është 13.1 centimetra, më pak nga sa ishte menduar më parë. Studimi ka shkaktuar kaq shumë reagime në mediat britanike.

Tani një burrë, me penis më të vogël se mesatarja, tregon se si është jeta me një “mik” të shkurtër.

Ant Smith, menaxher nga Londra, tregon ankthin që ka përjetuar nga penisi i vogël.

“Vitin e shkuar shkrova një poemë mbi ankthin për madhësinë e penisit. Ishte e dhimbshme dhe autobiografike, por sa e vështirë ishte që ta shkruaje, aq e rëndësishme dukej. Tani jam 48 vjeç dhe kam dekada që kam vuajtur nga ky ankth, edhe pse kam një martesë të lumtur”.

Ai thotë se penisi i tij është vetëm 10 centimetra dhe këtë ankth për çudi ka zbuluar se e kanë edhe të tjerë.

“Të tregosh të vërtetën, kjo të çliron. Ndaj e bëra këtë poemë,” thotë ai.

Me muaj të tërë ai e ka performuar poemën e tij në ambiente të ndryshme në Londër.

“Më pas në shtator media më vuri re dhe nisa të jap intervista në mbarë botën. Krejt papritur, të gjithë po flisnin për atë mikun e vogël, që në fakt punon shumë mirë”.

“Me mijëra meshkuj nisën të më kontaktonin. Aq shumë, sa nuk u ktheja dot përgjigje. Isha shumë krenar që e arrita këtë me anë të poezisë”.

Tani ai ka iniciuar një festival për meshkujt me penis të vogël.

“Besoj se në një farë mënyrë, ky festival dhe kjo nismë e ka bërë botën më të mirë,” thotë ai.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri