Shqipëri-Armeni, dalin në shitje biletat

20.03.2015 12:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shqipëri-Armeni, dalin në shitje biletat

Shqipëri-Armeni, të gjithë tifozët kuqezi do të mbajnë frymën në Elbasan për ndeshjen eleminatore të 29 Marsit ku kombëtarja e drejtuar nga De Biasi do të kërkojë t’u japë vazhdimësi rezultateve pozitive për të ëndërruar kualifikimin në Euro 2016.

Federata Shqiptare e Futbollit ka nxjerrë në treg të gjitha biletat dhe shitja do të vazhdojë deri në plotësimin e kapacitetit të “Elbasan Arena” që ofron disa opzione në sektorë të ndryshëm për njerëzit që kërkojnë ta ndjekin ndeshjen nga afër. Sipas një njoftimi të publikuar në faqen e federatës, pikat e shitjes se biletave per kete event do te jene prane biletarise se stadiumit Qemal Stafa ne Tirane , prane biletarise se Stadiumit Elbasan Arena, ndërsa që prej dy javësh kanë dalë në shitje edhe online. Kështu, çmimi p-ër tribunat C2, G2 është 1 mijë lekë, për sektorët C1, C3, G, 1 mijë e 500 lekë, për tribunat D, F dy mijë, në sektorin E 3 mijë, në B1 dhe B5 6 mijë, ndërsa vendet më të shtrenja nga 8 deri në 10 mijë janë ato të tribunave B2, B4, A1, A4 dhe B3. Ndeshja ndaj Armenisë është e dyta për kombëtaren kuqezi që do ta luajë në qytetin e Elbasanit ku ndodhet edhe stadiumi i vetëm që plotëson kriteret për organizimin e një ndeshjeje ndërkombëtare./supersport/veqsport.com/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës