Shi e borë deri të shtunën

E publikuar: 10/03/2015 19:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron mot të ngjashëm deri të shtunën.

Sipas këtij Instituti mot me reshje të kohë pas kohshme të shiut dhe borës, do të ketë deri ditën e shtune.

Temperatura minimale do të lëvizin në mes -2C deri 0C celsius ,kurse maksimalet e ditës do të lëvizin në mes 6C deri 8C celsius ditën e diele, kur parashihet të kemi edhe intervale kohore me diell.

Nga dita e shtune pritet të ketë ngritje të temperaturave.