Shaqiri: Tifozët e Interit më vunë flakën

08.03.2015 11:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Shaqiri: Tifozët e Interit më vunë flakën

Mesfushori i skuadrës së Interit, Xherdan Shaqiri është shprehur shumë i lumtur që ka vendosur transfeirimin tek ekipi i Interit. Mesfushori me origjinë Shqiptare vendosi të transferohej tek Interi, nga skuadra e Bayern Munchen në afatin kalimtar të janarit. “Nuk e di sigurtë për sa kohë, mirëpo Interi ka qenë në kontakt me agjentët dhe vëllaun tim për një kohë të gjatë. Ata më telefonuan në momentin kur Mancini arriti si trajner. Ne biseduam dy herë dhe menjëherë e konsiderova këtë ofertë të rëndësishme”. “Në moshën time cdo gjë që kërkoj është futbolli, mirëpo në kohët e fundit tek Bayerni nuk kisha shumë minuta për të luajtur. Në anën tjetër Mancini më tregoi se do të luaj shumë, dhe se më duhet ta ndihmoj klubin të rikthehet në vendin e duhur që ka qenë”. “Kur arrita në aeroport, tifozët e Interit më vunë flakën me dashurinë e tyre. Unë mund të them vetëm një gjë, Interi ka fituar një lojtar i cili do të japë gjithcka për këtë klub. Ne dëshirojmë ta rikthejmë Interin në vendin ku përket”, ka thënë ai për gazetarët.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Ja nga ku po e përcjellin ndeshjen dy yjet e Kosovës

Ja nga ku po e përcjellin ndeshjen dy yjet e Kosovës