Selena Gomez dhe Hailey Bieber po e ndjekin zyrtarisht njëra-tjetrën në Instagram

E publikuar: 29/03/2023 20:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Selena Gomez dhe Hailey Bieber kanë bërë shfaqjen më të mirë të paqes: Ato ndoqën njëra-tjetrën në Instagram.

Pasi Selena thirri një armëpushim për ngacmimin në internet të Hailey-t, i cili ka qenë i shfrenuar që nga Eyebrowgate, The Daily Mail raportoi se të dyja gratë ndoqën njëra-tjetrën në Instagram, duke i dhënë fund përfundimisht grindjes së tyre të supozuar shumëvjeçare.

Natyrisht, fansat filluan të vëzhgonin për ndërveprime të mëtejshme midis të dyve – dhe i pari është po aq i ndërlikuar sa pjesa tjetër e historisë së çiftit. Sipas UsWeekly, fansat vunë re se Hailey-t i pëlqente fotoja e fundit me bikini e Selenës. Ajo shkroi në foton që postoi më 26 mars:

“TBT to blondi sel. Vera po vjen! Kaq shumë gjëra emocionuese po vijnë!”

Megjithatë, që nga 27 marsi, nuk duket se Bieber është një nga 19.3 milionë llogaritë që e kanë përgjuar dy herë postimin. Kjo ose do të thotë që Bieber nuk e pëlqeu postimin ose se pamjet fillestare të ekranit të shpërndarë nga fansat ishin të rreme.

Sido që të jetë, dyshja janë ende ndër ndjekësit më të fundit të njëri-tjetrit. Selena Gomez së fundmi u bë gruaja e parë që arriti 400 milionë ndjekës (dhe u rrit) vetëm një muaj pasi tejkaloi Kylie Jenner si gruaja më e ndjekur në aplikacion.

Ndërsa ajo ende nuk e ndjek ish-të dashurin e saj dhe bashkëshortin e Hailey Bieber, Justin Bieber, duket se kohët e fundit ajo ka ndjekur edhe ish-anëtarin e One Direction, Zayn Malik.

Më 23 mars, përdoruesi i TikTok, Klarissa Garcia, shpërndau një video duke pretenduar se shoqja e saj zonja e restorantit u ul Selena dhe Zayn për një takim në një pikë të nxehtë të Nju Jorkut. Në pamjet e shkëmbimit të mesazheve të tyre me tekst, shoqja shkroi:

“Më trego pse Selena Gomez dhe Zayn sapo hynë në restorantin e redaktuar dorë për dore duke u bërë jashtë dhe unë u ula ata”.

Një burim i dyshuar okular më vonë mbështeti pretendimin për Entertainment Tonight. Ndërsa asnjëri i famshëm nuk i ka komentuar thashethemet, Selena është një nga 18 personat që Zayn ndjek në Instagram.

/Top Channel