Seksi në kuzhinë?!

E publikuar: 14/03/2015 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Si të bëhet kjo? Ku? Me çfarë ushqime? Si është sexy? Ekspertët e Sexit japin 101 për të pasur marrëdhënie seksuale … me ushqim të përfshirë.

Sjelleni Idenë

Para se të shkoni larg për pushime, bëni për vajzën tuaj të përqëndrohet në përforcues ushqime, autor dhe takime me trajnerin, Laurel House sugjeron. “Lidhjani sytë e saj dhe ushqejeni me çdo shije, duke e bërë atë t’a qëllojë ushqimin,” thotë ajo. Ka shumë ushqime që janë të njohura për t’u qëlluar – nga oysters dhe çokollata për kungull dhe avokado – zgjedhjet janë me të vërtetë deri te ju dhe partneri juaj. Pasi ajo të ketë provuar gjithçka, hiqjani lidhësen nga sytë dhe vendosni një krem pak të lëngshëm në thithët e saj – dhe lëpijeni atë. Ajo do të japë çelësin që ju po kërkoni një loje shtesë të saj.

Pikë së pari siguria!

Ju nuk mund të jeni alergjik ndaj kikirikëve kur ju i hani ato, por disa njerëz kanë reagime të ndryshme ndaj ushqimeve kur ata janë të vendosur në trup. Dr Kat Van Kirk, seksologe e njohur dhe eksperte e lidhjeve, gjithashtu thotë se duhet larguar çdo ushqim pikante që mund të jetë super dhimbshme në vende të caktuara. Kimia juaj do të jetë me avull të mjaftueshme në vetvete!

Por në cilën pjesë të kuzhinës ju mund të keni epsh?

Ndërsa mendimi i seksit në kuzhinë është e mjaftueshme për të pasur epsh, të jeni të kujdesshëm, ekspertët këshillojnë. Aksidentet ndodhin – kështu që t’I largoni thikat apo ndonjë gjë që mund të bie jashtë rafteve të larta dhe t’ju godit që të dy në kokë. “Vendet më të mira për të eksperimentuar me një lojë të vogël të ushqimit janë dyshemeja e kuzhinës tuaj ose në sipërfaqet më të mëdha që mund të mbajnë peshën tuaj, si banak i kuzhinës”, thotë Van Kirk. Shtëpia ju sugjeron ta përdorni këtë si një mundësi për të nxitur vajzën tuaj kundër lavamanit ose ku ajo është në gjendje për të parë nga një dritare dhe të bëjë atë nga prapa. Pasi të keni mbaruar, pjesa më e mirë mund të jetë vetëm dushi për ta larguarushqimimin … së bashku.

/Puhia.com/