Seksi në kuzhinë?!

14.03.2015 00:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Seksi në kuzhinë?!

Si të bëhet kjo? Ku? Me çfarë ushqime? Si është sexy? Ekspertët e Sexit japin 101 për të pasur marrëdhënie seksuale … me ushqim të përfshirë.

Sjelleni Idenë

Para se të shkoni larg për pushime, bëni për vajzën tuaj të përqëndrohet në përforcues ushqime, autor dhe takime me trajnerin, Laurel House sugjeron. “Lidhjani sytë e saj dhe ushqejeni me çdo shije, duke e bërë atë t’a qëllojë ushqimin,” thotë ajo. Ka shumë ushqime që janë të njohura për t’u qëlluar – nga oysters dhe çokollata për kungull dhe avokado – zgjedhjet janë me të vërtetë deri te ju dhe partneri juaj. Pasi ajo të ketë provuar gjithçka, hiqjani lidhësen nga sytë dhe vendosni një krem pak të lëngshëm në thithët e saj – dhe lëpijeni atë. Ajo do të japë çelësin që ju po kërkoni një loje shtesë të saj.

Pikë së pari siguria!

Ju nuk mund të jeni alergjik ndaj kikirikëve kur ju i hani ato, por disa njerëz kanë reagime të ndryshme ndaj ushqimeve kur ata janë të vendosur në trup. Dr Kat Van Kirk, seksologe e njohur dhe eksperte e lidhjeve, gjithashtu thotë se duhet larguar çdo ushqim pikante që mund të jetë super dhimbshme në vende të caktuara. Kimia juaj do të jetë me avull të mjaftueshme në vetvete!

Por në cilën pjesë të kuzhinës ju mund të keni epsh?

Ndërsa mendimi i seksit në kuzhinë është e mjaftueshme për të pasur epsh, të jeni të kujdesshëm, ekspertët këshillojnë. Aksidentet ndodhin – kështu që t’I largoni thikat apo ndonjë gjë që mund të bie jashtë rafteve të larta dhe t’ju godit që të dy në kokë. “Vendet më të mira për të eksperimentuar me një lojë të vogël të ushqimit janë dyshemeja e kuzhinës tuaj ose në sipërfaqet më të mëdha që mund të mbajnë peshën tuaj, si banak i kuzhinës”, thotë Van Kirk. Shtëpia ju sugjeron ta përdorni këtë si një mundësi për të nxitur vajzën tuaj kundër lavamanit ose ku ajo është në gjendje për të parë nga një dritare dhe të bëjë atë nga prapa. Pasi të keni mbaruar, pjesa më e mirë mund të jetë vetëm dushi për ta larguarushqimimin … së bashku.

/Puhia.com/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri