Sekreti i lumturisë, hani peshk

E publikuar: 08/03/2015 21:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Sekreti i një jete të lumtur është peshku.

Studiuesit kanë vërtetuar se dieta mesdhetare është më e shëndetshmja dhe jo vetëm.

Sipas këtij studimi të ushqehesh me dijetë mesdhetare ndikon pozitivisht edhe në lumturinë tuaj.

Peshku dhe cfarëdo lloji i tij, coftë i pjekur në furrë, me perime, vaj ulliri dhe farëra të ndryshme, është mënyra më e mirë për një metabolizëm më funksional./GazetaBlic