Schweini: Kartoni dhe penalltia ndikuan në ndeshje

E publikuar: 12/03/2015 11:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Futbollisti i Bayern Munchen, Bastian Schweinsteiger ka thënë se kartoni i kuq dhe penaltia ishin momentet kryesore në ndeshje.

Bayerni e mposhti Shakhtarin, me rezultat 7-0 në “Alianz Arena”. Ndeshja e parë në mes këtyre dy skuadrave kishte përfunduar 0-0.

“Kartoni i kuq dhe penaltia ishin vendimtare, po të mos ishin ato ndoshta loja do të rridhte ndryshe”, tha Schweinsteiger, duke shtuar: “Luajtëm mirë, kontrolluam ndeshjen dhe nuk lejuam të sulmojnë përmes kundërsulmeve”.