Samsung Galaxy S6 gati për në treg (FOTO)

E publikuar: 16/03/2015 11:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Samsung Galaxy S6 tashmë është gati për të dalë në treg. Galaxy S6 vjen me versionin më të ri të sistemit operativ të Google, Android Lollipop, ekranin me 5.1 inç në Quad HD me rezolucionin prej 2500 x 1440pikselëve.

Procesori i telefonit të ri të Samsung sjell gjeneratën e re të procesorit të kompanisë; 8 core Exynos 7420 si dhe 3GB RAM. Opsionet e hapësirës së brendshme mund të zgjedhen mes 32GB, 64GB apo 128GB, pa mundësinë e zgjerimit të mëtejmë.

Telefoni gjithashtu vjen me dy kamera: atë të përparmen me 5MP dhe kamerën e pasme kryesore me 20MP.