Samsung Galaxy Note 2 i shpëton jetën një polici

07.03.2015 10:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Samsung Galaxy Note 2 i shpëton jetën një polici

Një oficer policie nga Tajlanda u qëllua të hënën me pistoletë gjatë një operacioni policor, por, për fatin e tij të mirë, plumbi u pengua nga telefoni Galaxy Note 2 që oficeri po e mbante në anën e djathtë të xhaketës. Plumbi depërtoi tek telefoni dhe e goditi Pol Maj Gen Sophon Thonglorm në anën e djathtë. Megjithatë, Galaxy Note 2 ngadalësoi shpejtësinë e plumbit, duke i shpëtuar kështu jetën policit. Telefoni u shkatërrua i gjithi, por e rëndësishme është që oficeri shpëtoi dhe kjo falë Galaxy Note 2.

Ngjarja u përhap kaq shumë sa e mori vesh edhe divizioni i Samsung-ut në Tajlandë. Kompania i ofroi oficerit një Samsung Galaxy S6, së bashku me një udhëtim falas për në Bangkok, ku do të marrë edhe pajisjen. Miqtë e oficerit u shprehën se ai ishte shpëtuar nga “”Luangpor Samsung.” Termi “Luangpor” i referohet një pajisje të shenjtë.

“E pranova ofertën. Do të shkojë në Bangkok për ta marrë atë. Jam shumë i lumtur. Shpëtova dhe kjo për shkak të Samsung-ut. Jam i gëzuar që Samsung do të më dhurojë një telefon të ri. Këtë lajm të mirë e kam ndarë me gruan time. Unë e mbaj telefonin në anën e djathtë të xhaketës. Ishte fati im që plumbi goditi telefonin,” u shpreh Pol Maj Gen Sophon Thonglorm.krokodili.al/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Çmimet e veturave të përdorura: Këto janë 10 modelet më të kërkuara në tregun gjerman

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Nis punën kompjuteri më i fuqishëm në Evropë – Lumi kushtoi 200 milionë euro

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Vlera e Bitcoin bie nën 20 mijë dollarë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Snapchat po punon në një abonim me pagesë – mund ta shihni se kush i ka shikuar ‘storjet’ më shumë se një herë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Interneti i shpejtë i Elon Musk së shpejti edhe në Kosovë

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Njihuni me aeroplanin i cili mund të qëndrojë për muaj të tërë në ajër

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Adobe do të ofrojë një version falas të Photoshop për shfletues

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Elon Musk do të takohet për herë të parë me stafin e Twitter, punëtorët e kanë rastin t’i bëjnë pyetje

Apple me laptop të ri

Apple me laptop të ri

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Metoda e re e mashtrimit në Whatsapp

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Telegrami jep informacione për përdoruesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

Versioni i parë syzeve AR nga Meta do të jetë vetëm për zhvilluesit

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

iPhone i ardhshëm mund të ketë një veçori që e kanë telefonat Android

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Samsung do ta ofrojë në treg telefonin Galaxy Z Fold 4 me 1 TB memorie

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Google detyrohet të paguajë mbi 500 mijë dollarë për shpifje

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor

Anija kozmike “Shenzhou-14” lidhet me modulin bazë të stacionit hapësinor