Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

13.12.2020 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Sa qen shihni në foto? Numri zbulon moshën tuaj aktuale mendore

E vetmja gjë që duhet të bësh është të shikosh foton dhe menjëherë, pa u menduar shumë, të thuash sa qen po shihni.

Numri minimal i qenve që njerëzit shohin është katër, ndërsa disa shohin deri në shtatë. Ata që shohin shtatë prej tyre në foto janë shumë të rinj në zemër dhe mosha e tyre mendore është dhjetë deri në njëzet vjet.

Ja se çfarë thonë numrat:

Katër

Mosha mendore e një personi që sheh katër qen është 20-25 vjeç. Këta njerëz janë artistë dhe e duan një libër të mirë. Ata nuk u pëlqen shumë zhurma, por kjo është arsyeja pse kënaqen duke pirë kafe në një kafene.

Pesë

Kjo shifër tregon se truri i një personi është midis 25 dhe 30-vjeç. Njerëzit që shohin kaq shumë qen nuk u pëlqejnë gjërat e komplikuara, kanë një rreth të vogël miqsh të vërtetë dhe nuk bien shpesh në telashe.

Gjashtë

Njerëzit që shohin gjashtë qen kanë një moshë mendore midis 30 dhe 40-vjeç. Ata janë të qëndrueshëm dhe qëndrojnë të vendosur në tokë, dhe miqtë shpesh kërkojnë këshillat e tyre.

Shtatë

Ata që shohin shtatë qentë janë ende fëmijë në zemër. Mosha e tyre mendore është midis 10 dhe 20-vjeç. Kjo vetëm do të thotë se ata janë naivë, të thjeshtë dhe të mirë.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Arben Vitia shkarkon kryeinspektoren e Inspektoratit Shëndetësor dhe kryeshefin e AKPM-së

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Pasi shpalli divorcin Bill Gates deklarohet: Ishte martesë pa dashuri

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

Liga Premier shet të drejtat televizive për 5.2 miliardë euro

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

“Copën e bakllaves kam me hangër për ty”, Adelina rrënqeth me dedikimin për babain e ndjerë

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Llapi e dërgon trofeun e Kupës së Kosovës në xhami gjatë faljes së Bajramit

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Glauk Konjufca thërret seancë të jashtëzakonshme në Kuvend

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Kurti e Konjufca nderojnë heroin Agron Rrahmani në 23-vjetorin e vrasjes

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

Shqipëria mund të ndërmjetësojë në ushtrimin e padisë ndaj Serbisë për gjenocid, thotë Baraliu

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

‘Kam informacione të dorës së parë, Çitaku do të jetë krydiplomatja e ardhshme e Shqipërisë’

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Dhunë në familje, gruaja rrah burrin në Neredime të Ferizajit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Nuk fshihen më, Melisa dhe Andi shkëmbejnë puthje në mes të emisionit

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Kosova i fiton 4 medalje në Kroaci, vëllezërit Bajoku i fitojnë të artat

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Dalin rezultatet e lotarisë amerikane – ja si ta kuptoni nëse keni fituar

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes: Krenar të jemi bashkë me Ushtrinë e Kosovës në Kuvajt

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën

Rivaldo: Aguero do të ishte një nënshkrim i shkëlqyeshëm për Barcelonën