Robin Krasniqi triumfon, kundërshtari e dorëzon meçin

E publikuar: 25/02/2023 23:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Robin Krasniqi ka shënuar fitore ndaj Timur Nikarghoev.

Boksieri me prejardhje kosovare pati pesë raunde mjaft të mira dhe në pauzë, ekipi i belgut vendosi ta dorëzonte meçin.

Përveç dy raundet e para, në tre tjerët Krasniqi ishte i jashtëzakonshëm

Ky duel u zhvillua në palestrën “Audi Dome” në Gjermani.

Këtij dueli i paraprinë edhe gjashtë përballje tjera.