Reagimi i Zhegrovës, Gliha flet për herë të parë: Nuk ka qenë vendimi im, por i FFK-së

E publikuar: 17/11/2023 22:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Primozh Gliha ka folur për herë të parë rreth situatës së fundit të futbollistit, Edon Zhegrova, te “Dardanët”.

Gliha ka thënë se nuk ka qenë vendimi i tij për të mos e ftuar Zhegrovën për ndeshjet e muajit nëntor.

“Kush të ka thënë që se kam ftuar unë? Ky nuk ishte vendimi im. E kam ftuar kundër Andorrës, kundër Izraelit por vendimi i FFK-së ishte se kush vjen tani qëndron, por kush nuk vjen, pastaj s’mundet. Unë jam vetëm i punësuar në FFK-së”, ka thënë tekniku slloven për Klan Kosovën.

Ndryshe, Zhegrova të mërkurën në mbrëmje reagoi ashpër përmes një shkrimi në Instagram, duke pretenduar se në përballjen ndaj Izraelit nuk ka mundur të jetë prezent.

Por, dëshirën për të qenë pjesë e “Dardanëve” për takimet ndaj Zvicrës dhe Bjellorusisë, ia mohuan.