Rasic: Nisma për rrugë absurde. Dorë ka Beogradi

E publikuar: 09/03/2015 21:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Nenad Rasic, deputet i PPD’s, ka theksue  se nisma për me emnue rrugen me emnin e Slobodan Milosevic, asht absurde.

Ai keto komente i ka ba n’emisionin politiko-satirik ‘Rrokum Roll’ në  TV Rrokum.

Zoti Rasic ka theksue se ideja atje ka ardhe prej kryetarit të komunës dhe ai ka provue se a po kalon nji veprim i tillë, apo jo.

Rasic ka theksue se ata nuk kanë mujt me ba diçka të tillë pa izën e Beogradit, tue theksue se ata kanë ndikim të madh nga Beogradi.

Deputeti Rasic tha se nji pjesë e madhe e Listës Serbe kanë ardhe n’pushtet me vota të vjedhuna.