Rashica i lumtur me golin dhe fitoren, paralajmëron rikthim edhe më të fortë

E publikuar: 03/09/2023 23:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Milot Rashica është shprehur i lumtur për fitoren dhe golin e tij të parë me fanellën e Besiktasit.

Reprezentuesi i Kosovës kontribuoi sonte me gol në fitoren ndaj Sivassporit me rezultatin 2:0, shkruan Gazeta Express.

Vushtrriasi luajti për 63 minuta, teksa ishte autor i golit të dytë në këtë ndeshje – të shënuar në minutën e 40-të.

Rashica pas ndeshjes u shpreh i lumtur për golin, fitoren dhe që është pjesë e Besiktasit.

Ai gjithashtu paralajmëroi se do të kthehen edhe më të fortë pas ndeshjeve të kombëtareve.

“Jam shumë i lumtur që jam në Besiktas. Jam i lumtur që shënova gol. Ishte e rëndësishme të marrim 3 pikë para tifozëve. Do të kthehemi edhe më të fortë pas pushimit ndërkombëtar”, tha fillimisht 27-vjeçari.

“Ne po përmirësohemi çdo ditë. Përshtatja e lojtarëve të rinj po bëhet më e mirë me praktikën. Jemi vetëm në fillim. Do të bëjmë shumë më mirë”, shtoi.

Rashica gjithashtu deklaroi: “Familja ime më shikonte nga tribuna. Gjithashtu ishte shumë e rëndësishme të festoja golin me ta”. /Express.