Qysh në ndeshjen e parë, Rangnick tregon se si duhet luajtur me presion të lartë ndaj kundërshtarit

05.12.2021 23:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Qysh në ndeshjen e parë, Rangnick tregon se si duhet luajtur me presion të lartë ndaj kundërshtarit

Manchester United startoi në një formacion 4-2-2-2 në ndeshjen e parë të Ralf Rangnick në krye, me trajnerin e përkohshëm që kërko nga Cristiano Ronaldo të bënte presion ndaj Crystal Palaces.

Gjermani emëroi një ekip të pandryshuar nga fitorja e tyre ndaj Arsenalit në mesjavë për ndeshjen e së dielës (sot) në Ligën Premier në Old Trafford.

Por, ai tashmë ka zbatuar stilin e tij në Man United, me skuadrën e vendosur në një formacion revolucionar për klubin.

Në minutat e parë, skuadra e Rangnick bëri presion në mënyrë të organizuar në një nisje energjike të ndeshjes.

Gjithashtu u shfaq një video e 63-vjeçarit gjerman duke i thënë Ronaldos dhe shokëve të tij të bënin presion.

Djajtë e Kuq dominuan me posedim në pjesën e parë, por nuk arritën të shënonin.

Në 45 minutat e dytë, United ishte edhe më i organizuar ndaj një mbrojtje të ngjeshur të mysafirëve, derisa Fred shënoi golin e fitore në minutën e 77-të. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Qysh në ndeshjen e parë, Rangnick tregon se si duhet luajtur me presion të lartë ndaj kundërshtarit

Qysh në ndeshjen e parë, Rangnick tregon se si duhet luajtur me presion të lartë ndaj kundërshtarit

Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

Jude Bellingham nën hetime pas komenteve për kurdisje të ndeshjeve gjatë një interviste pas ndeshjes

Cuadrado realizon një nga golat më të bukur të këtij viti

Cuadrado realizon një nga golat më të bukur të këtij viti

Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar

A do të ketë rritje çmimesh pas Vitit të Ri, flet Ramiz Kelmendi

A do të ketë rritje çmimesh pas Vitit të Ri, flet Ramiz Kelmendi

ATK-ja synon që deri në fund të vitit të grumbullojë 596 milionë €, rritet numri i punëtorëve të formalizuar

ATK-ja synon që deri në fund të vitit të grumbullojë 596 milionë €, rritet numri i punëtorëve të formalizuar