Puhia.com: ​Kjo video mahnitëse vërteton për gjithë se dashuria nuk ka gjini, racë, fe apo paaftësi (Video)

07.03.2015 16:31
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Puhia.com: ​Kjo video mahnitëse vërteton për gjithë se dashuria nuk ka gjini, racë, fe apo paaftësi (Video)

Për t’i dhënë fund paragjykimeve, ne kemi nevojë që të bëhemi të vetëdijshëm për këtë.

Jeni tallur ndonjëherë me dikë që është duke vepruar “si një vajzë”? Apo se ajo “duket si një lezbike”? Ose shmangeni duke e bërë kontaktin me sy me dikë që ju mendoni se është me aftësi të kufizuara? Një lëvizje e re e quajtur “Dashuria nuk ka etiketa” eksploron gjykime të parakohshme që bëjmë në një PSA bukur, e cila nisi të martën.

Në video, audienca e sheh skelete duke u puthur, përqafuar, dhe vallëzuar me njëri-tjetrin. Çifti i parë duket sikur janë plotësisht në dashuri, një djalë – supozojmë – i cili është pak më shtatlartë se e dashura e tij. Por kur çifti del nga prapa X-ray ekranit, ato të dyja janë gra, dhe turma me nervozizëm qesh me nocionet e tyre të paramenduara.

Shikojeni videon për t’i hapur sytë këtu:

/puhia.com/

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri