Provo të bësh seks që në takimin e parë / Ja si do e shijoni

19.03.2015 00:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Provo të bësh seks që në takimin e parë / Ja si do e shijoni

Përshtypja e parë është gjithmonë e rëndësishme, por edhe koha po ashtu.

Të ka ndodhur ndonjëherë të takosh dikë që vetëm në pak minuta të ka bërë të ndihesh sikur e njeh prej vitesh? Duket e vështirë, por në fakt nuk është edhe aq, kur bëhet fjalë për tërheqje fizike. Femrat në vetvete kanë një aftësi të pakrahasueshme kur bëhet fjalë për tërheqje fizike, qoftë ajo edhe në pak minuta. Mjafton të ndjekësh disa këshilla.

Një studim i para disa javëve në Britani ka rezultuar se nëse do të tërheqësh vëmendjen e dikujt, nuk duhet shumë kohë dhe shumë përpjekje.

Pothuaj 2500 personat që janë bërë pjesë e këtij studimi kanë ndarë përvojat e takimit të tyre të parë me personin që kanë në krah, si janë njohur dhe çfarë u ka bërë më shumë përshtypje. Sipas ekspertëve, rezultatet ishin:

▪ 65 për qind e tyre mendonin se buzëqeshja e partnerit ishte përshtypja e parë, nga e cila ishin tërhequr.
▪ 58 për qind mendonin se shikimi ishte tërheqja në takimin e parë.
▪ 25 për qind thanë se toni i zërit u ka bërë më shumë përshtypje.

Në anën tjetër të medaljes, arsyeja e largimit, në pothuaj 60 për qind të rasteve ka qenë aroma e trupit, por edhe era e keqe e gojës. Në 54 për qind të rasteve, era e keqe e gojës ishte shkaku që takimi I parë ishte edhe I fundit.

Pas këtij studimi, ekspertët theksuan se mënyrat për të tërhequr dikë në vetëm disa minuta janë disa, shkruan revistaclass. Ndër të tjera, ata theksojnë:
▪ Ji e sjellshme dhe e ngrohtë
▪ Mos e gjuaj menjëherë
▪ Bëje atë të ndihet komod
▪ Buzëqesh gjithmonë
▪ Ji vetvetja, por më e mira që mund të jesh
▪ Respektoje partnerin
▪ Ji sharmante
/Telegrafi/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Kjo sjellje toksike në punë dëmton shëndetin tonë mendor

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Koha e ushqimit mund të ndikojë në plakjen më të shpejtë

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Pse duhet t’i hekurosni rrobat mbrapsht?

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Tregu evropian i telefonave po shënon tremujorin e parë më të keq që nga viti 2013

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Studimi i ri: Nëse pini pije të gazuara, rrezikoheni të prekeni nga kanceri

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Sa e dëmton duhani shëndetin tonë mendor?

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Përdorimi i vajit të ullirit në flokët e thata

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Ushqimet që ndihmojnë në rritjen e përqendrimit

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

Gjendet origjina e pandemisë më të rëndë që ka kaluar njerëzimi

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

15 shprehjet më romantike të filmave të të gjitha kohërave

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Koha e shalqirit, por çfarë i ndodh trupit kur e konsumoni?

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Këshilla të vlefshme para se të filloni zyrtarisht procesin e nxirjes

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Truke të thjeshta për të eliminuar kilet e tepërta para plazhit

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Si ta hapni kapakun e kavanozit në sekondë: Pa thikë dhe pa u munduar

Disa ide se si të lini cigaren

Disa ide se si të lini cigaren

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri

​Lista e ushqimeve që ulin rrezikun nga kanceri