Portugalia shkon në çerekfinale, e mposht Slloveninë

E publikuar: 02/07/2024 00:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Portugalia e mundi Slloveninë, duke bërë kështu që ajo të shkojë në çerekfinalen e Euro 2024, për t’u ndeshur me Francën.

Ajo fitoren e arriti pasi ndeshja shkoi në penallti.

Portugalia i shënoi tri penallti, ndërsa Sllovenia i humbi tri.

Penalltitë u shënuan nga Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes, dhe Bernardo Silva.

Ndërsa nga skuadra e Sllovenisë, lojtarët që i humbën penalltitë janë Josip Ilicic, Jure Balkovec, Benjamin Verbic.

Para se ndeshja të shkonte në penallti, Ronaldo e humbi një të tillë në pjesën e parë të minutave shtesë të lojës.