Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për kapjen e të dyshuarve për “vjedhje të rëndë”

E publikuar: 17/11/2023 11:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Policia ka publikuar fotografitë e dy personave të dyshuar për kryerjen e veprës penale “vjedhje e rëndë”.

Ata janë shpallur në kërkim, dhe për kapjen e tyre organet e rendit po kërkojnë ndihmën e qytetarëve,

“Me qëllim të zbatimit efikas të procedurës, kërkojmë nga publiku i gjerë kontributin qytetar që me informacionet e tyre të ndihmojnë në drejtim të identifikimit të personave të dyshuar sipas tipareve fizike apo lokalizimin e vendndodhjes së tyre. Ne vlerësojmë lartë bashkëpunimin me komunitetin për një shoqëri pa krim, andaj presim që informacionet tuaja t’i kontribuojnë identifikimit dhe arrestimit sa më të shpejtë të tyre.”