Pele: Messi mbi Ronaldon

E publikuar: 21/03/2015 13:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Legjenda e gjallë e futbollit botëror, Pele ka deklaruar se ai do dëshironte të kishte në ekip Lionel Messin para Cristiano Ronaldos.

”Ata luajnë ndryshe. Messi krijon më shumë raste dhe asistime, kurse Ronaldo realizon golat” ”Mendoj se Cristiano është sikur Ronaldo Nazario nga Brazili, ata janë shumë të ngjashëm. Nëse do duhej të zgjedhja do ta zgjedhja Messin, por ata janë fantastikë”, tha Pele./veqsport.com/