PDK i reagon Muratit rreth investimeve kapitale: Manipulim i paskrupullt

E publikuar: 31/03/2024 16:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Koordinatori i Departamentit për Financa në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të Partisë Demokratike të Kosovës, Arben Mustafa i ka reaguar ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati i cili foli për nivel të paparë të investimeve kapitale.

Mustafa deklaratën e Muratit e quajti “manipulim të paskrupullt”.

“Fatkeqësisht për Kosovën, rezultate të vërteta pozitive nuk po mund të gjejnë, sepse nuk e kanë asnjë!”, tha ai.

Më herët gjatë ditës, ministri Hekuran Murati, u shpreh se viti 2023 ka qenë i duhuri për investimet kapitale.

Por, ai për vitin 2024 ai paralajmëron një “boom” në këtë trend.