Pak ndryshime në Seria A

E publikuar: 17/03/2015 15:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Lista e golashënuesve në Seria A nuk ka pësuar ndryshime të mëdha.

I vetmi ndryshim është inkuadrimi i sulmuesit veteran Luca Toni në pesëshen e parë.

Ish-reprezentuesi i Italisë ka shënuar në fundjavë dy gola kundër Napolit dhe tash renditet i treti më 13 gola. po aq gola kanë edhe Menez i Milanit dhe Higuain i Napolit./kp/

Lista e golashënuesve

1.Mauro Icardi (Inter) 15 gola

2.Carlos Tevez (Juventus) 15

3.Luca Toni (Helas Verona) 13

4.Jeremy Menez (Milan) 13

5.Gonzalo Higuain (Napoli) 13