Osmani pjesë e tyrezës ekonomike në Dallas: I inkurajova që të bëjnë hapa konkret në dobi të ekonomive dhe qytetarëve tanë

E publikuar: 09/05/2024 18:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani gjatë qëndrimit të saj në Amerikë ka zhvilluar një sërë takimesh me persona të ndryshëm, teksa së fundi ka bërë të ditur se ka qenë pjesë e tyrezes ekonomike në Dallas.

“Bizneset lidhin njerëzit dhe shtetet. Në tryezën ekonomike të mbajtur në Dallas, me pjesëmarrjen e bizneseve nga Kosova dhe Teksasi, i inkurajova që të bëjnë hapa konkret në dobi të shteteve, ekonomive dhe qytetarëve tanë.

Potenciali ekziston, ndaj mezi pres ta shoh përparimin në këtë fushë”, ka shkruar ajo.