Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

05.12.2021 18:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Rene Hofer, piloti zyrtar i KTM në Kampionatin Botëror të Motocross MX2, ka humbur jetën të shtunën më 4 dhjetor 2021 për shkak të një orteku.

Austriaku, i cili po bënte ski me miqtë, nuk mundi të mbrohej dhe nuk ia doli. Në aksident humbën jetën edhe dy djem të tjerë.

I lindur më 4 janar 2002, Rene Hofer ishte një pilot premtues për Motocross. Megjithëse kishte më pak përvojë se shoku i skuadrës Tom Vialle, kampion i botës 2020 dhe dy vjet më i madh, KTM po i besonte gjithnjë e më shumë te Rene.

Një dyshe austriake që kishte filluar të tregonte gjëra të mira që në fund të sezonit të Kampionatit Botëror të Motocross 2021.

Rene kishte mbërritur në Kampionatin Botëror të Motocross në vitin 2020, por një lëndim e kishte komprometuar sezonin e debutuesit para kohe. Fitues në vitin 2016 i Kampionatit Evropian të 85cc, Kampionatit Botëror të 85cc dhe Kupës Adac MX Junior, ai garoi në Kampionatin Evropian të 125cc në dy vitet në vijim, duke marrë një pozicion të pestë dhe një të tretë përfundimtar.

Sezoni 2019, nga ana tjetër, ishte pika e nisjes drejt Kampionatit Botëror, falë një vendi të katërt në Europianin 250. /Telegrafi/

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Orteku në Austri vret pilotin 19-vjeçar të Motcrossit

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Sonte pritet të lëshohet në punë Blloku A4 i Termocentralit ‘Kosova-A’

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

Aplikimi për shtesa të fëmijëve, lejohet edhe për këto raste të veçanta

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

“Ngritja enorme e çmimeve dhe jostabiliteti ekonomik”, AAK-ja mban tryezë diskutimi

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Mashtrimi i qytetarëve me telefona nga shitësit e Mobil Shop-ave (VIDEO)

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Nga nesër ndryshon gjithçka rreth termineve për viza pune në Gjermani, kështu mund të aplikoni

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Guvernatori Mehmeti: Rritja ekonomike gati 10%, remitencat deri në 15% më shumë

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Kryetari i BCCK takohet me të dërguarin e kryeministrit për tregti në Ballkanin Perëndimor

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

Jasharaj: Po flas nga autobusi Prishtinë – Pejë, paratë në bankë i ruaj për varrimin tim

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

KESCO: Jemi duke importuar me çmime mbi 300 euro, po e faturojmë te konsumatorët për 60 euro

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar

Miratohet buxheti për vitin 2022 – opozita e kundërshton, Murati e vlerëson të balancuar

A do të ketë rritje çmimesh pas Vitit të Ri, flet Ramiz Kelmendi

A do të ketë rritje çmimesh pas Vitit të Ri, flet Ramiz Kelmendi

ATK-ja synon që deri në fund të vitit të grumbullojë 596 milionë €, rritet numri i punëtorëve të formalizuar

ATK-ja synon që deri në fund të vitit të grumbullojë 596 milionë €, rritet numri i punëtorëve të formalizuar

Bajrami: Qeveria të mos krekoset në fushatë për rritjen ekonomike, nuk ka merita

Bajrami: Qeveria të mos krekoset në fushatë për rritjen ekonomike, nuk ka merita

Edhe taksitë ilegalë shtrenjtojnë çmimin

Edhe taksitë ilegalë shtrenjtojnë çmimin

Edhe në qeverisjen e Albin Kurtit, KEK-u në fushatë hapë konkurs për 150 vende pune

Edhe në qeverisjen e Albin Kurtit, KEK-u në fushatë hapë konkurs për 150 vende pune