Një natë me 5 orë seks në shtrat, ja sa përgatitje ju duhet

E publikuar: 21/03/2015 22:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Ne kemi dëgjuar të gjithë këtë: Burrat janë mikrovalë, dhe gratë janë furrat.

Ndërsa sigurisht jo plotësisht i vërtetë, shumë meshkuj mund të jenë fizikisht gati për të shkuar pas një shikim të vetëm sexy, ndërsa disa te gra duhen puthjet e buta e të ëmbla, prekjet, dhe madje edhe pak e me gojë për të marrë lëngje dhe gjakun e tyre që ku rrjedh në rajonet e caktuara.

Por saktësisht sa Puthje me të vërtetë na duhen dhe kemi nevojë për t’u ngrohur paraprakisht, nëse do të donim sex? Për përgjigje, kam pyetur gratë e vërteta se çfarë i bënë ato gati për argëtim në shtrat.

“Sinqerisht, ajo varet në ditën që kam pasur”, tha njëra. “Nëse unë kam pasur një ditë stresues në punë, unë jam do të doja shumë më tepër Puthje se sa në një të diel çlodhës në shtëpi. Kur mendja juaj është në garë me atë që ndodhi atë ditë-dhe me po atë që ju do të duhet të përballeni të nesërmen në punë, për të qenë gati për sex do t’ju duhen më shumë puthje.

“Unë gjithmonë dua një sasi të mirë puthjesh, sikur, 15 deri në 20 minuta para se të fillon aksioni i vërtetë”, tha një tjetër. “Sigurisht, kjo nuk do të thotë se unë gjithmonë e marr atë! Por unë do të them se kjo ka të bëjë me atë se si e ndërlidhi unë atë fizikisht ashtu që të jemë rehat atje poshtë. Plus, në qoftë se unë mund të arrijê orgazmë para se të fillojmë të kemi marrëdhënie seksuale, seksi është shumë më mirë, të cilët kush nuk do ta donte? ”

“Unë me të vërtetë nuk kam nevojë Puthje!” Tha një grua tjetër. “Ndoshta unë jam në pakica këtu, por unë mund të jem gati pas një bisede të vogël të pistë me mesazhe, apo një vështrimi që të sjell në mendjegjatë gjithë darkës në tryezën tonë . Unë kam një seks makinë super-të lartë, kështu që unë jam e sigurt se kjo është se pse ajo nuk merr shumë, çfarëdoqoftë kjo, për mua është të kënaqi veten. Tani, kjo nuk do të thotë unë nuk e pëlqej atë nga koha në kohë, por unë dua të them se të shumtën e kohës, dua që të kem marrëdhënie seksuale sa më shpejt që të jetë e mundur, dhe unë nuk do të thotë se i lë mënjanë sende të tjera për të arritur atje ! ”

“Unë dikur kishta një të dashur që ishte mbi të gjitha për të bërë vetëm foreplay të mjaftueshme për të marrë gjërat e lubrifikuar,” tha njëra. “Kjo më çmendte! Unë kam qenë si, “që ndjehesha mirë-mos u ndal vetëm për shkak se unë jam i lagur!” E dua seksin, por gjëra që çojnë deri në atë mund të jenë vetëm si argëtim si vetë seksi. Unë nuk ngutem për të filluar ngjarjen kryesore, dhe unë shumë lehtë mërzitem kur e të gjithë këtë partneri e bënë drejtë arritjes në përfundim sa më të shpejt.”

“Kjo me të vërtetë varet nga rrethanat,” tha një tjetër. “Ka raste kur me shpejtësi pa ndonjë puthje arrinë plotësisht të më kënaq mua, por unë do të thoja se ndodh më shpesh sesa vetë seksi që më nxeh më parë. Unë mendoj se ekziston koha dhe vendi ku nuk ka nevoj për puthje e ledhatime, puthje.”

Një natë me 5 orë seks në shtrat, ja sa përgatitje ju duhet