Nënshkruhet marrëveshja mes MCC-së dhe Kosovës

E publikuar: 27/07/2022 22:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
osmanii-Kurti-Rizvanolli-MCM
Share:

Në Uashington është nënshkruar marrëveshja 202 milionëshe mes Kosovës dhe MCC-së.

Marrëveshja u nënshkrua nga ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe shefja Ezkekutive e MCC-së, Alice Albright.

Në fjalën e saj, Albright tha se komponenti kryesor është investimi në ruajtjen e baterive në shkallë të gjerë, e cila, sipas saj, do të rrisë fleksibilitetin e rrjetit energjetik të vendit dhe do të zvogëlojë koston e sigurimit të energjisë.