Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19

10.05.2020 15:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Negative pas 75 ditësh! Modelja italiane shërohet nga Covid-19

Pozitive me koronavirusin prej 75 ditësh, Bianca Dobroiu, modelja 23-vjeçare që u infektua e para në Bolonja nga Covid-19, më në fund është shëruar.

“Këto dy muaj, më janë dukur pafund”, tregon ajo.

E shtruar në spital në fillim të pandemisë, ajo u lejua të kthehej në shtëpi më 5 mars pasi nuk kishte më simptoma. Por, më 18 prill, i kishin komunikuar se tamponi vazhdonte të mos e tregonte negative për dy herë radhazi. Zhvillimi final, mbërriti më 9 maj. Më në fund ajo ishte çliruar nga virusi.

“Edhe unë mund të them më në fund se e munda koronavirusin”, thotë ajo. Të shtunën në fakt, mjekët i komunikuan se ishte negative dhe tani duhet të rikthehet në spital për verifikime të mëtejshme.

“Më kanë thënë se duhet ta kuptojnë më mirë situatën. Prej dy muajsh kam qenë e bllokuar në dhomën time”, thotë ajo, “nuk e di se cfarë do të bëj tani?’

Ndoshta një shëtitje, ndoshta e mbërthyer sërish në krevatin e saj.

“Ndoshta kam harruar si të jetoj ndryshe”, thotë modelja 23-vjeçare./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reagon Zidane: “Jam lodhur duke dëgjuar se VAR po e ndihmon Realin”

Reagon Zidane: “Jam lodhur duke dëgjuar se VAR po e ndihmon Realin”

IHMK: Parashikimi i motit për pesë ditë (06 – 10 korrik 2020)

IHMK: Parashikimi i motit për pesë ditë (06 – 10 korrik 2020)

​Louvre hapet të hënën, priten deri në 10,000 vizitorë në ditë

​Louvre hapet të hënën, priten deri në 10,000 vizitorë në ditë

Irani regjistron shifrën më të lartë ditore të vdekjeve nga Covid-19

Irani regjistron shifrën më të lartë ditore të vdekjeve nga Covid-19

Katër klube të Premierligës e duan James Rodriguezin

Katër klube të Premierligës e duan James Rodriguezin

​Bikinit dalin për herë të parë në shitje para 74 viteve

​Bikinit dalin për herë të parë në shitje para 74 viteve

Koreja e Veriut thotë se nuk e ka në plan rifillimin e negociatave bërthamore me Amerikën

Koreja e Veriut thotë se nuk e ka në plan rifillimin e negociatave bërthamore me Amerikën

Moti për ditën e nesërme 05.07.2020

Moti për ditën e nesërme 05.07.2020

Bayerni bën tjetër hap drejt tripletës, fiton Kupën e Gjermanisë

Bayerni bën tjetër hap drejt tripletës, fiton Kupën e Gjermanisë

Arsenali merr fitoren e katërt radhazi, mposht rivalin për Evropë

Arsenali merr fitoren e katërt radhazi, mposht rivalin për Evropë

Tjetër largim nga Barcelona?

Tjetër largim nga Barcelona?

Moti në Kosovë

Moti në Kosovë

Munishi merr lëvdata: Ai i jep ngjyra futbollit kosovar

Munishi merr lëvdata: Ai i jep ngjyra futbollit kosovar

​Pandemia ka shkaktuar rënie të thellë të ekonomisë në Irlandë

​Pandemia ka shkaktuar rënie të thellë të ekonomisë në Irlandë

Policia nxjerr nga shtëpia burrin të zhveshur dhe më pas ia shkatërrojnë (pamje të rënda)

Policia nxjerr nga shtëpia burrin të zhveshur dhe më pas ia shkatërrojnë (pamje të rënda)

Bashkëshortja e Will Smith në një lidhje jashtë-martesore me aprovimin e aktorit

Bashkëshortja e Will Smith në një lidhje jashtë-martesore me aprovimin e aktorit