Mustafi sfidon të mëdhenjtë për çmimin e njohur në Gjermani

E publikuar: 16/03/2015 21:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Fituesit e Kupës së Botës në futboll, Toni Kroos, Lukas Podolski, Mesut Ozil, Per Mertesacker, Shkodran Mustafi dhe Miroslav Klose, janë kandidatët për të bërë ambasadorë të futbollit gjerman, për vitin 2015.

Gjithashtu në këtë garë, janë edhe futbollistet femra, Nadie Angerer, dhe Anja Mittag.

Futbollistët Broich, Cacau dhe Kevin Kuranyi, janë futbollistët tjerë të përfshirë në këtë garë.

Vitin e kaluar këtë çmim e kishte fituar Andrea Schurrle./Indeksonline/