Modelja e njohur ndërron jetë në spital gjatë një operacioni plastik

29.08.2021 08:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Modelja e njohur ndërron jetë në spital gjatë një operacioni plastik

Modelja dhe blogerja e njohur në rrjetet sociale, Maria Lebedeva ka humbur jetën në spital gjatë një operacioni plastik.

Me vlerë rreth 5000 dollarë, 31-vjeçarja kishte kërkuar të kryente procedurën e rinoplastikës, i cili për fat të keq ka rezultuar fatal për të.

Gjatë operacionit në klinikën e njohur ruse, me qëllim për të rregulluar formën e hundës, temperatura e saj u rrit si rezultat i reagimit të ashpër ndaj anestezisë.

Klinika Artibeaut, në Saint Petersburg, njoftoi menjëherë ambulancën kur kuptuan problemet, por pacientja nuk arriti të mbijetonte.

Video e regjistruar e procedurës, po përdoret si provë nga autoritetet, për hetime ndaj neglizhencën mjekësore. Bashkëshorti i modeles u kthye me urgjencë në spital kur mësoi për ngjarjen e rëndë, dhe tashmë po kujdeset për djalin e tyre të vogël.

Lexo edhe: Trajneri i Feronikelit flet pas eleminimit nga Liga e Kampionëve
Drejtori i klinikës, Alexandër Efremov, tha se pacientja kishte kaluar shumë teste para procedurës, e cila ishte kryer nga mjekë me kualifikime të larta. Ai shtoi se vdekja e saj mund të ketë ardhur nga gjendje të caktuara gjenetike.

“Një hetim mjeko-ligjor është duke u kryer, por ne kemi kryer operacionin sipas të gjitha standardeve të kërkuara. Nëse ka ndodhur ndonjë shkelje do të ishte rasti i parë”, u shpreh ai.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arjola Demiri rrëfen historinë rrëqethëse kur abortoi binjakë: I thash mjekut aman mi hiq

Arjola Demiri rrëfen historinë rrëqethëse kur abortoi binjakë: I thash mjekut aman mi hiq

Aktori zbulon skenarët e “Për’puthen”: Alvisa dhe Hyseni po shtiren, ata janë bashkë jashtë emisionit

Aktori zbulon skenarët e “Për’puthen”: Alvisa dhe Hyseni po shtiren, ata janë bashkë jashtë emisionit

Publikohen fotot e Adës së “Për’puthen” para ndërhyrjeve estetike

Publikohen fotot e Adës së “Për’puthen” para ndërhyrjeve estetike

Gjiko, Lumi B, Ledri Vula dhe DJ Flow paralajmëron pbashkëpunimin e ri “Ça bone”

Gjiko, Lumi B, Ledri Vula dhe DJ Flow paralajmëron pbashkëpunimin e ri “Ça bone”

Gjilani i gatshëm për të vazhduar ndryshimin më 17 tetor

Gjilani i gatshëm për të vazhduar ndryshimin më 17 tetor

“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

“Je bekimi më i madh i jetës time”- Nera ia uron ditëlindjen Sabri Fejzullahut

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Lirohet nga paraburgimi Fjolla Morina

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Emina Çunmulaj bëhet nënë për herë të tretë, sjell në jetë një djalë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Flet 21 vjeçarja nga Vitia që punon striptiste në Amerikë

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

Kosovari jep puthje dhe ledhatime në takimin e parë me Adën

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

“Nëse s’i plotësoja këtë kusht, Olsa pushohej nga puna”, Sindi ia nxerrë të palarat Olsës

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Habit konkurrentja e ‘Për’Puthen’: Meshkujt shqiptarë nuk janë gjë në shtrat…

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Shkenda Dubova në zi, i vdes babai

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Dënohet me burgim Ardian Xhaferi, reperi kosovar që tentoi ta vriste Dudën

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Kjo është konkurrentja e parë e “Big Brother Vip”

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës

Don Xhoni thyen rregullat, gjobitet nga policia e Kosovës