Mitrovicë, rrihen në mes veti, bëhen për spital

E publikuar: 19/03/2015 12:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Katër persona janë arrestuar, ku 3 nga ta janë liruar, ndërsa njëri vazhdon të mbahet në paraburgim për shkak të rrahjes në mes veti.

Policia e Kosovës njofton se pasi janë rrahur me mjete të forta, është gjuajtur edhe me armë zjarri, pasi është gjetur një gëzhojë e kalibrit 7. 62 milimetra.

“Janë arrestuar katër te dyshuar meshkuj K-Shqiptar pasi qe te njëjtit pas një marrëveshje janë përleshur fizikisht në mes veti. Gjatë përleshjes të dyshuarit kanë përdorur mjete të forta (shkopinj druri). Si pasoj e përleshjes dy nga të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore për çka dhe u është ofruar tretmani mjekësorë. Në vendin e ngjarjes në cilësi të provave materiale është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë e cal.7.62 mm. Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje, ndërsa tre të dyshuarit tjerë janë liruar në procedurë të rregullt”, njofton Policia e Kosovës/Indeksonline/