Milioneri amerikan pranon tre vrasje në dokumentarin për jetën e tij

16.03.2015 23:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Milioneri amerikan pranon tre vrasje në dokumentarin për jetën e tij

Robert Durst, pjesëtar i një prej familjeve më të pasura të Nju Jorkut, është arrestuar pasi dyshohet të ketë vrarë tre vetë, përfshi edhe gruan e tij të parë.

Urdhri i arrestit nga policia e Los Angeles erdhi pas një videoregjistrimi në të cilit dukej se Durst pranonte tre vrasjet.

Video u shfaq në serinë e fundit të një dokumentari transmetuar të dielën nga rrjeti televiziv amerikan, “HBO”, titulluar “Tersi: Jeta dhe vdekjet e Robert Durst”.

Sipas autorëve të dokumentarit, Durst shkoi në tualet pas intervistës dhe ndërsa kishte ende mikrofonin ndezur pëshpëriti me vete: “Çfarë dreqin kam bërë?! Sigurisht që i kam vrarë të gjithë!”

Durst është akuzuar fillimisht për zhdukjen e bashkëshortes së tij të parë në vitin 1982, si dhe për vrasjen e një mikeshe në vitin 2000, por në të dy rastet ka arritur të mos dënohet.

Në vitin 2001, 71-vjeçari gjithashtu arriti të bindte një juri se ishte i pafajshëm, pasi akuzohej se kur jetonte në Teksas, i maskuar si një femër memece, kishte qëlluar për vdekje dhe copëtuar trupin e fiqnjit të tij të moshuar, Morris Bllek, por e kishte bërë këtë për vetëmbrojtje.

Familja e Durst, që besohet se ka një pasuri me vlerë 4 miliardë dollarë, përmes një deklarate falenderoi të gjithë ata që kishin marrë pjesë në arrestimin e tij.

“Shpresojmë që më në fund ai të japë llogari për gjithçka ka bërë”, tha vëllai i tij Daglas.
Nën administrimin e Perandorisë “Durst”, përveç 11 qiellgërvishtësve është edhe Qendra Tregtare Botërore 1, e ngritur në vendin ku ndodheshin kullat binjake para 11 shtatorit.

Në vitin 2006, Durst i kishte shkëputur të gjitha lidhjet me familjen, duke pranuar një kompensim prej 65 milionë dollarësh.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: E njoh Serbinë më mirë se Rama

Kurti: E njoh Serbinë më mirë se Rama

Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

Pse BE-ja duhet të zgjerohet pa humbur kohë me Ballkanin Perëndimor

Pse BE-ja duhet të zgjerohet pa humbur kohë me Ballkanin Perëndimor

Zelensky i drejtohet bjellorusëve: Mos lejoni të përfshiheni në luftë

Zelensky i drejtohet bjellorusëve: Mos lejoni të përfshiheni në luftë

DEA “zbarkon” në Shqipëri, zyra të reja edhe në Tiranë

DEA “zbarkon” në Shqipëri, zyra të reja edhe në Tiranë

Rusia shpall “non grata” tetë diplomatë grekë/ Kremlini ‘acarohet’ me Greqinë që po ndihmon me armë Ukrainën

Rusia shpall “non grata” tetë diplomatë grekë/ Kremlini ‘acarohet’ me Greqinë që po ndihmon me armë Ukrainën

Vrau një punëtore për shkak se i qitën shumë majonezë në sandviç

Vrau një punëtore për shkak se i qitën shumë majonezë në sandviç

Petkoviq: Shpresoj që Lajçaku do ta ngrejë çështjen e ndalimit të hyrjes së zyrtarëve serbë në Kosovë

Petkoviq: Shpresoj që Lajçaku do ta ngrejë çështjen e ndalimit të hyrjes së zyrtarëve serbë në Kosovë

Kryeministri i zotohet Lajçakut se do ta zbatojë udhërrëfyesin për energjinë

Kryeministri i zotohet Lajçakut se do ta zbatojë udhërrëfyesin për energjinë

Reka: Brukseli po zgjeron hendekun mes BE-së e Ballkanit

Reka: Brukseli po zgjeron hendekun mes BE-së e Ballkanit

Lajçak mbërrin në Kosovë, shkon këmbë në takim me Kurtin

Lajçak mbërrin në Kosovë, shkon këmbë në takim me Kurtin

Haxhiu për Vettingun: Duhet të jemi unik në raport me reformën për drejtësi, pres takim me liderët opozitarë

Haxhiu për Vettingun: Duhet të jemi unik në raport me reformën për drejtësi, pres takim me liderët opozitarë

Në ditën e parë aplikojnë 164 nxënës në gjimnazin “Sami Frashëri”, vërehet interesim i madh

Në ditën e parë aplikojnë 164 nxënës në gjimnazin “Sami Frashëri”, vërehet interesim i madh

A do të kthehet Osmani për takim me Lajçak, Zyra e Presidentes: Sapo ka nisur vizitën në Singapor

A do të kthehet Osmani për takim me Lajçak, Zyra e Presidentes: Sapo ka nisur vizitën në Singapor

60% e shqiptarëve nuk bën dot një javë pushime këtë vit, më keq se rajoni

60% e shqiptarëve nuk bën dot një javë pushime këtë vit, më keq se rajoni

AAK e shqetësuar për mosliberalizim, Tahiri: S’mjafton që Lajçak të ndjejë keqardhje

AAK e shqetësuar për mosliberalizim, Tahiri: S’mjafton që Lajçak të ndjejë keqardhje