Milaim Zeka: Emisioni Jeta në Kosovë e ka buxhetin 3.2 milion euro (Video)

E publikuar: 12/03/2015 18:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Gazetari Milaim Zeka ka folur në Urban FM për problemet brenda mediumit publik, RTK’së. Sipas tij, problemi më i madh është heqja e financimit nga publiku dhe vendosja e mediumit “nën mëshirën” e Parlamentit.

Por në këtë radio, Zeka ka përmendur edhe disa probleme tjera, siç është dhënia e mijëra eurove për emisionin Jeta në Kosovë. Sipas tij, ky emision ka marrë nga 7 mijë euro për vetëm një emision.

“Një kolege e imja e ka buxhetin 3.2 milion euro”, ka thënë ai.

Dëgjojeni komplet intervistën e Zekës dhënë për gazetarin Mentor Shukin, në radio Urban FM.