Messi, më shumë gola se komplet ekipi

E publikuar: 07/03/2015 19:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Lionel Messi ka realizuar 392 gola për Barcelonën, kurse pjesa tjetër e ekipit, së bashku, një më pak se ylli argjentinas.

Statistikë e pabesueshme.

Lionel Messi ka shënuar 392 gola për Barcelonën, kurse pjesa tjetër e futbollistëve, pjesë e ekipit, një më pak se ai, 391.

Në mesin e të tjerëve, Pedro ka realizuar 97 gola, Xavi 84, Iniesta 53, e kështu me radhë.

Listën e plotë dhe numrin e saktë të golave të secilit futbollistë, mund ta shihni në këtë fotografi.