Menez “show”, Milan mund Cagliarin 3-1

22.03.2015 11:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Menez “show”, Milan mund Cagliarin 3-1

Menez dhe Mexes ishin lojtarët që i dhanë fitoren 3-1 Milanit, përballë një Cagliari që gjithsesi nuk u shfaq i vogël në “San Siro”.

Ndeshja e Milanit me Cagliarin ishte ajo e “game over” mes kuqezinjve dhe tifozerisë, por në fushë loja për Europën nuk ka përfunduar ende, ndoshta sepse ndaj sardëve Inzaghi gjeti pikërisht atë  “monedhë” për të cilën bënte thirrje tifozeria me parrullat e saj, për të mbajtur në garë skuadrën e tij. Menez dhe Mexes ishin lojtarët që i dhanë fitoren 3-1 Milanit, përballë një Cagliari që gjithsesi nuk u shfaq i vogël në “San Siro” sa i përket lojës. Mos prania e tifozerisë “Ultras” nuk e ndali ekipin kuqezi, që gjeti frymëzim te një gol i Menezit në minutën e 22-të.

Ky finalizim ishte i mjaftueshëm për epërsinë deri në fillimin e pjesës së dytë kur Farias me një gjest të lartë teknik befasoi mbrojtjen vendase dhe Diego Lopezin. Gjithsesi gëzimi i miqve nuk zgjati shumë pasi 2 minuta më pas Mexes riktheu përpara të zotët e shtëpisë.

Për të vulosur fitoren mendoi sërish Menez, i ndihmuar dhe nga gjyqtari që akordoi një 11-metërsh për faull jashtë zone ndaj Cercit, të cilin sulmuesi francez e shndërroi në gol. 3-1 ishte rezultati përfundimtar në “San Siro”, falë tre golave francezë, që jo vetëm nuk lejojnë që ky të jetë “The End” për Milanin por gjithashtu mund të shërbejnë dhe si një revolucion për sezonin kuqezi dhe Inzaghin.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Mundësit kosovare mposhten në Lojërat Mesdhetare, shpresojnë në një mundësi të dytë

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi