Lushnjë, policia zbulon 7 serra me kanabis sativa, 3 në pranga

E publikuar: 20/03/2015 14:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Në kuadër të operacionit “Serrat”, Policia e Lushnjës ka sekuestruar 7 serra të mbjella me hashash në fshatin Barbullinjë, duke arrestuar në flagrancë shtetasit Besnik Bali, Dervish Bali dhe shtetasen Afërdita Bali banorë të këtij fshati.

E gjithë familja ishte angazhuar në kultivimin e hashashit në serrat e mbjella në zonën fushore të Lushnjës, ku zakonisht kultivohen perime dhe zarzavate.

Pas kontrollit, policia gjeti në 7 serrat që i takonin familjes Bali 3 mijë rrënjë kanabis sativa. Kjo është hera e parë që në këtë zonë zbulohen serra të mbjella me hashash. (gazeta-Shqip.com)