Luiz e godet Ivanovicin, Mourinho kërkon suspendimin e tij

12.03.2015 11:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Luiz e godet Ivanovicin, Mourinho kërkon suspendimin e tij

Mbrojtësi brazilian i PSG-së, David Luiz i ka dhënë një të shtyrë ish-kolegut te Chelsea, serbit Branislav Ivanovic.

Ngjarja kishte ndodhur pasi mbrojtësi serb ia kishte zënë atij rrugën gjatë daljes nga tuneli në fushë në takimin e mbrëmshëm të Ligës së Kampionëve.

Në një moment tjetër gjatë ndeshjes, Luiz gishte goditur me bërryl edhe Diego Costan, për të cilin gjest Jose Mourinho thotë se ai duhet të suspendohet nga UEFA, duke lëshuar thumba edhe ndaj kësaj të fundit.

Duke komentuar rastin, Mourinho ka thënë se “nuk beson” se ajo ka ndodhur, pasi UEFA në atë rast nuk duhet ta kishte shpallur atë Lojtari i Ndeshjes pikërisht mbrojtësit brazilian.

“Goditjen me bërryl të David nuk e kam parë, por kur UEFA ia jep atij epitetin Lojtari i Ndeshjes më duhet të besoj se nuk ka pasur bërryl”.

“Ai luajti shumë mirë dhe duhet të besoj se nuk kishte bërryl, pasi nuk mund të besoj se UEFA shpall Lojtari i Ndeshjes dikujt që bën agresivitet”.

“Ndoshta pasi ata nuk mund të na e kthejnë tash penaltinë, ata mund të bëjnë çfarë është e drejtë në aspektin disiplinor dhe ta suspendojnë David dhe ta lejojnë Ibran të luajë në çerekfinale, pasi ai e meriton atë”, ka thënë Mourinho. /Telegrafi/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës