Lorik Cana te Nantes për dy sezone

31.08.2015 16:07
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lorik Cana te Nantes për dy sezone

Lorik Cana kthehet në Ligue 1. Sipas mediave franceze, mbrojtësi kuqezi gjeti marrëveshjen për transferimin te Nantes. “Sports.fr” theksonte se 32-vjeçari mbylli gjithçka përsa i takon kalimit te skuadra e re dhe sipas akordit do të mbrojë ngjyrat verdhejeshile për dy sezonet e ardhshme.

Gjatë mesdisditës së të hënës, kapiteni i Kombëtares udhëtoi me urgjencë drejt Francës. Marrëveshja cilësohej praktikisht e mbyllur, ndërsa pengesa e fundit ishte Lazio. Edhe pse i prishën kontratën më 1 korrik, pasi Cana nuk ishte në planet e teknikut Pioli, klubi italian krijoi jo pak probleme, duke rrezikuar transferimin e futbollistit. Nxitimi i kuqeziut dhe klubit të Nantes për të mbyllur marrëveshjen erdhën prej kohës së pakët në dispozicion, përpara mbylljes së merkatos.Palët kanë përcaktuar gjithçka përsa i takon kontratës dhe firma është çështje orësh. Shqiptari vlerësohet si një goditje mjaft e rëndësishme në merkato, ku do të zëvendësojë mbrojtësin Papy Djilobodji, të transferuar te Chelsea në Angli.

Lorik Cana kthehet në Ligue 1 franceze pas 6 sezoneve. Një kampionat që e njeh mjaft mirë, prej aktivizimit me Paris Saint Germain dhe Marseillë, përpara se të largohej drejt Sunderlandit në vitin 2009. Te Nantes kapiteni kuqezi do ti bashkohet një tjetër lojtari të Kombëtares, mesfushorit Ermir Lenjani.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Rrahmani: Barazimi me Veronën ishte një moment i vështirë pasi nuk arritëm kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kuka: Majlinda kërkoi të pensionohet para disa muajve, por unë nuk e lejova

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Kurti: Në këtë ditë hidhërimi, zemrat tona janë lehtësuar nga suksesi i kampiones sonë

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Akil Gjakova mbetet pa medalje në Tokio, pas humbjes ndaj Orujov

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Edhe Nora Gjakova i siguron Kosovës medalje olimpike, lufton për të artën

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Akil Gjakova mposhtet por mbetet në garë për medaljen e bronztë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Toni Kuka: Jemi të tronditur në Japoninë e largët me ngjarjen e ndodhur në Kroaci me bashkëatdhetarët tanë

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Majlinda Kelmendi në sytë e shoqes së saj: Ajo është e para, i ka arritur të gjitha (VIDEO)

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Nora dhe Akili garojnë nesër, orari dhe kundërshtarët e tyre

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Presidentja Osmani pas eleminimit të Majlinda Kelmendit: Me ty jemi të gjithë, e arta jonë

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Xhudistja Majlinda Kelmendi ndalet në rrethin e parë të garës në Tokio

Mediat serbe vetëm sa nuk e quajtën edhe medaljen e Distrias “e ashtuquajtura Medalje e Artë”

Mediat serbe vetëm sa nuk e quajtën edhe medaljen e Distrias “e ashtuquajtura Medalje e Artë”

Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull inspirues për të gjithë kosovarët

Ambasada Amerikane uron Distrian: Ajo jep një shembull inspirues për të gjithë kosovarët

Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

Çmenden mediat serbe: E ashtuquajtura Kosovë fiton të artën në Tokio

Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Distria Krasniqi: Fitoren ia dedikoj Kosovës

Driton Kuka: Distria është krenaria e Kombit

Driton Kuka: Distria është krenaria e Kombit