Lëshohet raketa, Jeff Bezos dhe ekuipazhi i Blue Origin nisen për në hapësirë

20.07.2021 15:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Lëshohet raketa, Jeff Bezos dhe ekuipazhi i Blue Origin nisen për në hapësirë

Ishte paralajmëruar për një kohë të gjatë dhe tanimë është një realitet. Jeff Bezos tanimë është në rrugë për në hapësirë.

Ky udhëtim “në buzë të hapësirës” këtë pasdite do të jetë fluturimi i parë – me njerëz – i raketës nën orbitale New Shepard të Blue Origin.

Sipas CNN, i gjithë fluturimi pritet të zgjasë rreth 11 minuta.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryeministri dëshmon sot ndaj Haxhi Hotit, i cili akuzohet se kërcënoi Kurtin më 2019

Kryeministri dëshmon sot ndaj Haxhi Hotit, i cili akuzohet se kërcënoi Kurtin më 2019

Kjo është shtëpia ku Specialja dyshon se Salih Mustafa kreu krime ndaj civilëve

Kjo është shtëpia ku Specialja dyshon se Salih Mustafa kreu krime ndaj civilëve

Mustafa krahason Specialen me nazistët: Nuk ndihem fajtor për asnjë akuzë të zyrës së “Gestapos”

Mustafa krahason Specialen me nazistët: Nuk ndihem fajtor për asnjë akuzë të zyrës së “Gestapos”

Prokurori i Speciales: Të gjitha viktimat e Mustafës ishin shqiptarë që konsideroheshin pengesë për UÇK-në

Prokurori i Speciales: Të gjitha viktimat e Mustafës ishin shqiptarë që konsideroheshin pengesë për UÇK-në

Si asnjëherë më parë, Daut Haradinaj dhe Agim Çeku pijnë kafen e mëngjesit së bashku

Si asnjëherë më parë, Daut Haradinaj dhe Agim Çeku pijnë kafen e mëngjesit së bashku

Nuk lejohen të hyjnë në fakultete pa vaksinim, Parlamenti Studentor: Vendimi po respektohet

Nuk lejohen të hyjnë në fakultete pa vaksinim, Parlamenti Studentor: Vendimi po respektohet

Nis gjyqi i parë në Gjykatën Speciale

Nis gjyqi i parë në Gjykatën Speciale

Uran Ismaili dorëzon mandatin e deputetit: Do të jap gjithçka kam që t’i përkushtohem vetëm Prishtinës

Uran Ismaili dorëzon mandatin e deputetit: Do të jap gjithçka kam që t’i përkushtohem vetëm Prishtinës

Kandidatit të VV-së për Ferizajin i konfirmohet aktakuza, ngarkohet me dy vepra penale

Kandidatit të VV-së për Ferizajin i konfirmohet aktakuza, ngarkohet me dy vepra penale

Hoxhaj: Merkel u bë bazamenti i politikës perëndimore karshi Serbisë

Hoxhaj: Merkel u bë bazamenti i politikës perëndimore karshi Serbisë

Gastronomët paralajmërojnë largimin e arkave fiskale: Është mbushur kupa, s’kemi asnjë ndihmë

Gastronomët paralajmërojnë largimin e arkave fiskale: Është mbushur kupa, s’kemi asnjë ndihmë

Andin Hoti largohet nga PDK-ja

Andin Hoti largohet nga PDK-ja

Tradhtarët e horoskopit le të mblidhen këtu, ja sa e dridhni në bazë të shenjës suaj

Tradhtarët e horoskopit le të mblidhen këtu, ja sa e dridhni në bazë të shenjës suaj

Sot varroset 23 vjeçari nga Mitrovica që vdiq në aksidentin e rëndë në Gjermani

Sot varroset 23 vjeçari nga Mitrovica që vdiq në aksidentin e rëndë në Gjermani

Lladrovci kërkon mandatin e dytë: Të vazhdojmë me punët e mira

Lladrovci kërkon mandatin e dytë: Të vazhdojmë me punët e mira

IKSHPK lut qytetarët: Vaksinonuni! Parandalon shtrirjen në spital dhe vdekjen

IKSHPK lut qytetarët: Vaksinonuni! Parandalon shtrirjen në spital dhe vdekjen