Lëkura e bananes, çfarë benefitesh ju sjell lëkurës suaj

E publikuar: 18/03/2015 22:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Lëkurat e bananes përmbajnë të gjitha vlerat ushqyese të pjesës që ne konsumojmë, madje edhe më tepër. Kjo është arsyeja pse nuk duhet ti hidhni lëkurat e saj mbasi ta keni ngrënë. Atë mund ta përdorni si një lloj trajtimi për fytyrën, i cili nuk ka nevojë për kohë për tu përgatitur. Kjo mund të aplikohet edhe nga meshkujt. * Butësisht fërkoni pjesën e brëndshme të lëkurës së bananes me fytyrën tuaj, derisa mos të ngelet edhe shumë prej saj në lëkurën e bananes. * E lini atë të qëndrojë mbi fytyrë përreth 10 minuta. * Përsëriteni këtë 3 herë në ditë për të larguar puçrrat dhe njollat e lëkurës.