Lajçaku e Escobari përfundojnë takimin me Osmanin, bëjnë bashkë opozitën në zyrën e BE-së

E publikuar: 06/06/2023 11:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe ai i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, e kanë përfunduar takimin me presidenten, Vjosa Osmani.

Ata janë drejtuar në Zyrën e BE-së për t’u takuar me kryetarë të partive opozitare.

I parë në shkoi kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, pas tij erdhi edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. I fundi në takim shkoi kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku.