Kur Pacolli i kishte miq Haradinajn e Krasniqin [foto]

10.03.2015 20:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kur Pacolli i kishte miq Haradinajn e Krasniqin [foto]

Presidenti në largim i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, pas njoftimit se do të shkyçet nga jeta politike, si duket ka nisur të ndjehet nostalgjik.

Së fundmi, ai ka postuar disa fotografi në Facebook me politikanët aktivë të Kosovës, me të cilët nuk është se ka pasur raporte të mira, së paku jo politike.

Mirëpo, ai thotë se politika ka bërë që raportet e tij me disa prej politikanëve të përkeqësohen.

“Duke shikuar në fotot e kohës kur s’isha në politikë, gjeta, pos tjerash edhe këtë foto me Ramushin. Me Ramushin kemi patur marrëdhënie shumë të mira, me të e me familjen e tij. Ramushi e ka një babë të mrekullueshëm që e kam vizituar në të gjitha kohërat. Politika, (ndoshta) apo njerëzit e tij (me siguri) i kanë dëmtuar marrëdhëniet tona. Kam shumë respekt për sakrificat e tij dhe familjes së tij”, ka thënë Pacolli.

Ndërkaq, në një fotografi tjetër të postuar me Jakup Krasniqin dhe me ish-bashkëshorten e tij, Ana Oxa, Pacolli ka treguar se fotoja është bërë më 1999 në Lugano.

“Duke shikuar në albumet e mia hasa në këtë foto. Me Jakup Krasniqin në vitin 1999 gjatë qëndrimit të tij si mysafir i imi në Lugano”, ka shkruar Pacolli.

Kujtojmë se Pacolli dhe Krasniqi kanë zhvilluar një luftë fjalësh rreth një vit më parë në lidhje me çështjen e zgjedhjes së Pacollit president dhe për shtëpinë e ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Jakup Krasniqi.

Një komentues i ka shkruar një thënie të moçme, për të cilën ai është pajtuar.

“Sa pata qura e qurana, pata miq e jarana… po i bie”, ka shkruar komentuesi, ndërsa Pacolli ia ka kthyer: “Vërtetë”.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: E njoh Serbinë më mirë se Rama

Kurti: E njoh Serbinë më mirë se Rama

Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

Kurti: Nuk kam thënë se secila marrëveshje me Serbinë është e keqe

Pse BE-ja duhet të zgjerohet pa humbur kohë me Ballkanin Perëndimor

Pse BE-ja duhet të zgjerohet pa humbur kohë me Ballkanin Perëndimor

DEA “zbarkon” në Shqipëri, zyra të reja edhe në Tiranë

DEA “zbarkon” në Shqipëri, zyra të reja edhe në Tiranë

Petkoviq: Shpresoj që Lajçaku do ta ngrejë çështjen e ndalimit të hyrjes së zyrtarëve serbë në Kosovë

Petkoviq: Shpresoj që Lajçaku do ta ngrejë çështjen e ndalimit të hyrjes së zyrtarëve serbë në Kosovë

Kryeministri i zotohet Lajçakut se do ta zbatojë udhërrëfyesin për energjinë

Kryeministri i zotohet Lajçakut se do ta zbatojë udhërrëfyesin për energjinë

Reka: Brukseli po zgjeron hendekun mes BE-së e Ballkanit

Reka: Brukseli po zgjeron hendekun mes BE-së e Ballkanit

Lajçak mbërrin në Kosovë, shkon këmbë në takim me Kurtin

Lajçak mbërrin në Kosovë, shkon këmbë në takim me Kurtin

Haxhiu për Vettingun: Duhet të jemi unik në raport me reformën për drejtësi, pres takim me liderët opozitarë

Haxhiu për Vettingun: Duhet të jemi unik në raport me reformën për drejtësi, pres takim me liderët opozitarë

Në ditën e parë aplikojnë 164 nxënës në gjimnazin “Sami Frashëri”, vërehet interesim i madh

Në ditën e parë aplikojnë 164 nxënës në gjimnazin “Sami Frashëri”, vërehet interesim i madh

A do të kthehet Osmani për takim me Lajçak, Zyra e Presidentes: Sapo ka nisur vizitën në Singapor

A do të kthehet Osmani për takim me Lajçak, Zyra e Presidentes: Sapo ka nisur vizitën në Singapor

60% e shqiptarëve nuk bën dot një javë pushime këtë vit, më keq se rajoni

60% e shqiptarëve nuk bën dot një javë pushime këtë vit, më keq se rajoni

AAK e shqetësuar për mosliberalizim, Tahiri: S’mjafton që Lajçak të ndjejë keqardhje

AAK e shqetësuar për mosliberalizim, Tahiri: S’mjafton që Lajçak të ndjejë keqardhje

Pula për vizitën e Lajçakut: Lufta në Ukrainë po e rikthen vëmendjen e BE-së në Ballkanin Perëndimor

Pula për vizitën e Lajçakut: Lufta në Ukrainë po e rikthen vëmendjen e BE-së në Ballkanin Perëndimor

Blerim Latifi: BE klub racist, Kurti e Osmani ta bojkotojnë Lajçakun

Blerim Latifi: BE klub racist, Kurti e Osmani ta bojkotojnë Lajçakun

Dyshohet se rrahu kolegun e tij brenda SHGJK-së, ministrja Rizvanolli hesht

Dyshohet se rrahu kolegun e tij brenda SHGJK-së, ministrja Rizvanolli hesht