Ku janë listat e veteranëve të Dukagjinit?!

E publikuar: 10/03/2015 19:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Listat e veteranëve të UÇK-së nuk janë publikuar. Megjithëse në ueb faqen zyrtare komveterani.net kanë dalë edhe gjoja listat e veteranëve të Dukagjinit, por në fakt janë dokumente bosh.

Ka qenë Shkumbin Demaliaj përfaqësues i Zonës Operative të Dukagjianit që në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se listat e disa prej brigadave të ZOD-it do të publikohen së shpejti.

Mirëpo edhe pse kanë kaluar më shumë se dy orë nga postimi i Demaliajt në Facebook, këto lista nuk janë publikuar.

Listat, sipas Demaliajt do të publikohen për Brigadën 132 “Myrtë Zeneli”, 134 “Bedri Shala”, 135 “Agim Zeneli” dhe Brigadës 138 “Agim Ramadani”, por jo edhe listat për Brigadën 131 “Jusuf Gërvalla”, 133 “Ardian Krasniqi”, 136 “Rugova” dhe 137 “Gjakova”.

Mirëpo, nuk është e qartë se pse këto lista nuk po publikohen. /Indeksonline/