Komandanti i FSK-së reagon ndaj listave të veteranëve të UÇK-së

E publikuar: 13/03/2015 19:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Komandanti në largim i Forcës dhe i Sigurisë së Kosovës Kadri Kastrati, ka deklaruar se në listat e publikuara të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë bërë parregullsi.

Ai në emisionin “Info Magazine” të Klan Kosovës ka thënë ndër të tjera se i ka premtuar ushtarëve të tij se do t’i largojë ata që nuk kanë qenë veteranë të UÇK-së, transmeton Zëri.

“Veteranë duhet të jenë personat që kanë qenë me pushkë dhe jo me njerëz që kanë qenë jashtë. Pra, them se në listat e veteranëve ka parregullsi dhe kjo është për keqardhje. Unë jam në kontakt me ushtarët e mi dhe ju kemi premtuar t’i largojmë gjithë ata që s’kanë qenë veteranë të luftës”, ka thënë ai. /Zëri/