Këto janë 10 sekrete të meshkujve që vështirë se do t’i rrëfejnë ndonjëherë

06.09.2021 14:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Këto janë 10 sekrete të meshkujve që vështirë se do t’i rrëfejnë ndonjëherë

Burrat dhe gratë kanë shumë ngjashmëri, si edhe dallime.

Gjithmonë të dy gjinitë e kanë pasur shumë të vështirë të kuptojnë njëri-tjetrin, mirëpo në ditët që po jetojmë ndoshta gjërat janë bërë pak më të lehta.

Gjithsesi, ka disa gjëra për të cilat meshkujt mendojnë gjatë gjithë kohës, por nuk ua thonë vajzave.

Ata ndonjëherë duan të mos bëjnë asgjë. Kjo mund t’ju vijë e papritur, por ata nuk duan gjithmonë të jenë në krye të gjërave, duke marrë vendime serioze dhe duke qenë përgjegjës për çdo gjë. Ata kanë nevojë edhe për pak kohë për veten për të shijuar çaste paqeje dhe qetësie.
Nuk i vënë re detajet e vogla. Burrat mendojnë globalisht. Thjesht pranojeni dhe mos u mundoni t’i bëni ata që t’i kushtojnë vëmendje detajeve të vogla. Ndoshta edhe ju duhet të ndiqni shembullin e tyre, pasi nëse shqetësoheni për detaje të vogla, humbisni copëza lumturie.
Mendimet e kota janë një relaks për trurin e tyre. A mund ta imagjinoni se burrat nuk shpenzojnë asnjë minutë të jetës së tyre duke menduar se si ta paguajnë kredinë e shtëpisë: të sigurojnë familjen ose të shpëtojnë botën? Ata shpesh mendojnë për gjëra të pakuptimta.
Vlerësojnë çdo grua që kalon. Një mashkull do t’ia ngulë sytë çdo zonje të bukur që kalon. Është në natyrën e tyre që të shikojnë dhe të vlerësojnë gratë dhe kjo gjë nuk mund të shmanget.
Edhe meshkujt i pëlqejnë komplimentet njësoj si vajzat. Mirëpo, meshkujt nuk duan të duken “të dobët” në sytë e tyre duke kërkuar fjalë të mira.
Ecja e vajzave ka shumë impakt tek meshkujt. Nëse e mbani shpinën drejt, do të krijoni një lloj sigurie dhe kjo gjë transmetohet edhe tek meshkujt.
Meshkujt preferojnë bukurinë natyrore. Ata duan t’ju shohin edhe në momente jo të mira, edhe pse nuk ua thonë ndonjëherë.
Meshkujt vdesin të bëjnë thashetheme. Edhe pse mendohet se kjo punë u takon vajzave, meshkujt sa herë mblidhen me miqt e tyre, flasin për vajzat dhe për çdo gjë tjetër.
Meshkujt në një marrëdhënie në përgjithësi, nuk i thonë të dashurës që duhet të humbasë peshë, ose nëse ajo ka gatuar diçka aspak të shijshme, ata e hanë thjesht për t’i bërë qejfin.
Edhe pse meshkujt duken të gatshëm gjithmonë për t’i propozuar një vajze që e pëlqejnë, ata kanë nevojë për një shtysë nga ana e saj, sepse i tremb dështimi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Këto janë 10 sekrete të meshkujve që vështirë se do t’i rrëfejnë ndonjëherë

Këto janë 10 sekrete të meshkujve që vështirë se do t’i rrëfejnë ndonjëherë

7 gabimet më të mëdha që bëjnë çiftet, që çojnë në një ndarje të sigurt

7 gabimet më të mëdha që bëjnë çiftet, që çojnë në një ndarje të sigurt

Studimi: Zjarret dhe ndotja e ajrit ndikojnë në rritjen e të infektuarve me Covid-19

Studimi: Zjarret dhe ndotja e ajrit ndikojnë në rritjen e të infektuarve me Covid-19

Horoskopi 10 gusht, shenja që do të surprizohet nga një lajm i papritur

Horoskopi 10 gusht, shenja që do të surprizohet nga një lajm i papritur

Sa antitrupa mjaftojnë që të jesh imunizuar?

Sa antitrupa mjaftojnë që të jesh imunizuar?

A duhet të mbrohen edhe flokët nga dielli?

A duhet të mbrohen edhe flokët nga dielli?

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Grushte e shkelma, gruaja rreh burrin në një plazh në Turqi (Video)

Stresi në punë shëndoshë punonjësit

Stresi në punë shëndoshë punonjësit

Si ndikojnë në trurin tonë lajmet politike, këshillat e ekspertëve

Si ndikojnë në trurin tonë lajmet politike, këshillat e ekspertëve

Kujdes, sot temperatura më e lartë shkon në 38 gradë

Kujdes, sot temperatura më e lartë shkon në 38 gradë

Çiftet të cilët zihen e duan njëri-tjetrin, 9 fakte

Çiftet të cilët zihen e duan njëri-tjetrin, 9 fakte

Zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë fundjavë

Zbuloni çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë fundjavë

Fakte befasuese rreth rrezitjes nëpër solariume, a e rekomandojnë mjekët?

Fakte befasuese rreth rrezitjes nëpër solariume, a e rekomandojnë mjekët?

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

10 këshilla financiare kur jeni 20 vjeç

Si të kuptoni nëse djathi që blini është natyral apo me niseshte?

Si të kuptoni nëse djathi që blini është natyral apo me niseshte?

Lëng limoni dhe kripë, si të largoni dhimbjen e fortë të kokës

Lëng limoni dhe kripë, si të largoni dhimbjen e fortë të kokës