Kelmendi: Konsumatori është ai që sanksionon, i mban në mend kush i ka rritur çmimet në kohë krize

E publikuar: 06/01/2023 23:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo

Biznesmeni Ramiz Kelmendi ka folur për rritjen e çmimeve të produkteve, sidomos tani në festat e fundvitit.

Kelmendi në emisonin ‘dPt te Fidani’ në T7 tha se konsumatori është ai që sanksionon bizneset, pra e mban në mend kush i ka rritur çmimet në kohë të krizës.

Ai shtoi se shitja në vlerë është rritur, ndërsa është zvogluar në sasi.

“Konsumatori është ai që sanksionon dhe e mban mend kush është ai që i ka rritur cmimet në kohë të krizës. Si duket shitja në vlerë është rritë, por është zvoglu në sasi”, tha Kelmendi.