Kampioni e nis i pari

14.03.2015 10:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Kampioni e nis i pari

Skuadra kampione bote dominoi provat zyrtare të Melborne për Çmimin e Madh të Australisë..

Një vit më pas e njëjta histori. Mercedes nuk lë gjë për rivalët në kronometrimin e parë zyrtar të sezonit. Skuadra kampione bote dominoi provat zyrtare të Melborne për Çmimin e Madh të Australisë duke ua bërë të ditur rivalëve se edhe gjatë këtij sezoni, lufta mes pjesës tjetër mund të përqëndrohet vetëm te objektivi i vendit të dytë. Leëis Hamilton i vuri të gjithë në rresht me kohën 1 minutë, 26 sekonda e 327 të mijtat duke lënë pas shokun e skuadrës Nico Rosberg me 6 të dhjetat, ndërsa Felipe Massa mbyll podiumin me 1.4 sekonda.

 

Zhgënjim i pjesshëm për Ferrarin e Vettel që u rendit i katërti me rreth një sekondë e gjysmë, diferencë e frikshme që tregon qartë se skuadra e kuqe ka ende shumë rrugë për të bërë. Kimi Raikkonen regjistroi kohën e pestë më të mirë përpara Ëilliamsit të Valtteri Bottas, ndërsa Ricciardo, Carlos Sainz Jr, Grosjean dhe Maldonado mbyllin dhjetëshen e parë. Zhgënjim total për McLaren Honda me Jenson Button në vendin e 17, plot 3 sekonda larg Mercedesit, ndërsa Red Bulli i Danii Kvyat nuk artiti të kualifikohej për në sesionin e tretë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Reali i mori Rudiger, Chelsea përgatit “hakmarrjen”

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Kurti përcjell për në Algjeri sportistët kosovarë që marrin pjesë në Lojërat Mesdhetare

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Atletja shqiptare shpallet Kampione Ballkani me rekord

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Qeveria “ia merr” FC Ballkanit 80 mijë euro

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Gjilani bën goditjen e parë duke transferuar futbollistin shkupjan, këto janë detajet

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Ademi për “Dardanët”: Këta luanë përkrahën Kosovën deri në fund, nuk ranë pre e provokimeve

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Amir Rrahmani: Trajneri i Greqisë më shau sonte, iu ktheva menjëherë

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Federata e Futbollit e Greqisë reagon pas fitores së helenëve ndaj Kosovës në Volos

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

Kalojnë 20 minuta në ndeshjen Greqi – Kosovë, ky është rezultati

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

U akuzua për ngacmim seksual, gjykata jep vendimin për Cristiano Ronaldon

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Kombëtarja e Kosovës mbërrin në Volos

Zidane, i preferuari i PSG-së

Zidane, i preferuari i PSG-së

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Vjen goli i tretë për Kosovën, shënon Vedat Muriqi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Paraqitje fantastike e Kosovës në pjesën e parë, shkon në pushim me epërsi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Super Kosova/Vjen goli i dytë nga Zymer Bytyqi

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës

Zyrtare: Iran Junior, lojtar i ri i Dritës